Eugeniusz Dębski - www.eugeniuszdebski.pl
Aktualizacja: 12.04.2023
"Dwudziesta trzecia" – Beata i Eugeniusz Dębscy
Premiera: 5 maja 2021
ISBN: 9788326836633
Ilość stron: 400
Wydana przez : Wydawnictwo Agora
Cykl o przygodach Tomasza Winklera obejmuje :
Był gliniarzem. I to dobrym gliniarzem. Jedynym jego błędem było zeznawanie przeciwko skorumpowanym wrocławskim lekarzom. Usunięty ze służby za przestępstwo, którego nie popełnił, dzisiaj bierze sprawy, z jakimi lepiej nie iść na policję. Jeśli masz kłopoty i nikt inny nie potrafi ci pomóc – możesz go wynająć. A przynajmniej spróbować.
W pierwszej części kryminalnego cyklu Beaty i Eugeniusza Dębskich zdesperowany biznesmen oferuje Winklerowi sporą nagrodę za zdobycie dowodów obciążających domniemanego mordercę jego żony. Problem w tym, że główny podejrzany wydaje się czysty… Gdy śledztwo utyka w martwym punkcie, z pomocą przychodzą nietypowi sojusznicy: niespełna osiemdziesięcioletnia fanka sudoku i mocnych trunków oraz specjalistka od trudnej młodzieży. Żadne z nich nie przypuszcza nawet, że trop prowadzi w stronę dużo straszniejszej zbrodni…
Dwudziesta trzecia to współczesny miejski kryminał pełen barwnie nakreślonych postaci i podszyty sardonicznym poczuciem humoru, do tego wznowiony w nowej odświeżonej wersji. Wkrótce premierowo ukażą się kolejne części cyklu: “Zimny trop” i “Szwedzki kryminał”. 2021 rokiem Winklera!
Kliknij to powiększysz
Kliknij to powiększysz
foto Łukasz Giza, wydawnictwo Agora
Kliknij to powiększysz
Poczytawszy. Odc 26. “Dwudziesta trzecia” czyli poznajcie detektywa Tomasza Winklera!
Autor: Paweł Sajewicz. Wywiad pochodzi z "Wydawnictwa AGORA".
Eugeniusz Dębski jest znanym pisarzem science-fiction. Beata Dębska to nowa dama polskiego kryminału. Wspólnie stworzyli postać prywatnego detektywa Tomasza Winklera – byłego gliniarza, usuniętego ze służby za przestępstwo, którego nie popełnił. Dziś ich bohater mieszka z babcią i bierze sprawy, z którymi lepiej nie iść na policję. Winkler nie ma broni, nie ma kolegów, którzy mogliby go wesprzeć, ani legitymacji, która otwierałaby mu wiele drzwi. W pewnych sytuacjach musi trochę kłamać i zwodzić, żeby się czegokolwiek dowiedzieć, czasem popełnia też błędy. Ale równy z niego gość i przede wszystkim daleko mu do całej gromady zgorzkniałych i wypalonych przez życie superbohaterów.
Jak się pisze w duecie i skąd pomysł na nietypową postać Winklera? Dlaczego autorzy od początku rzucają mu kłody pod nogi? Jak to się stało, że głównemu bohaterowi w śledztwie pomaga babcia? Czy Wrocław jest polskim Gotham City? Z Beatą i Eugeniuszem Dębskimi rozmawia Paweł Sajewicz. Fragmenty “Dwudziestej trzeciej” czyta Wojciech Żołądkowicz.
Poczytawszy. Odc 26. “Dwudziesta trzecia” czyli poznajcie detektywa Tomasza Winklera!. Zaprasza Paweł Sajewicz
Recenzja oraz wywiad:
Powrót do Spisu Powieści.Hosting: NETinstal - Internet i telekomunikacja